Youtube Iphone 5 İçin Hazır

Apple IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonu olan Iphone’un ilk modelini çıkardığında, video paylaşım sitesi Youtube uygulaması cihazla beraber hazır yüklü olarak gelmekteydi ve Iphone ve Ipad cihazların ana video izleme uygulamasıydı.

Fakat Apple IOS6 ile birlikte Google’ın ürünleri olan Google Maps ve Youtube uygulamalarını cihazlarından çıkardı. Gerekçe olarak ise iki firma arasındaki lisans anlaşmasını gösterdi. Bu durum en çok hareket halindeyken mobil cihazlarından video seyreden Apple cihaz sahiplerini etkileyecekti ki firma kendi bağımsız IOS uygulamasını hazırladı.

IOS6 ile uyumlu yeni Youtube uygulaması tam da Iphone 5 piyasaya sürülmeden yetiştirildi ve hem Youtube hem de Iphone hayranı olanlar büyük bir hayal kırıklığı yaşamaktan kılpayı kurtuldu.

Iphone 5 kullanıcıları cihazlar ellerine ulaştıktan sonra Itunes üzerinden yeni ve geliştirilmiş bağımsız video paylaşım uygulamasını manuel olarak indirebilecekler.Olurda yakın zamanda bir Iphone 5 sahibi olursanız Iphone 5 için Youtube uygulamasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Itunes/Youtube

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.