Microsoft Destekli Nokia Lumia 900

Bundan 3-5 yıl önce akıllı telefon pazarında kimler geride kalır sorusuna telefonda Nokia, işletim sisteminde Microsoft deseniz kimse inanmaz hatta gülenler bile çıkardı. Oysa günümüzde Nokia akıllı telefon sektöründe ise istediği başarıyı bir türlü elde edemedi hatta mevcut Nokia kullanıcılarını bile kaybetti. Bu durumun en büyük sebebi ise Symbian işletim sistemi kullanmaktaki ısrarı oldu ve bu ısrar Nokia’nın akıllı telefon pazarında çok gerilerde kalmasına neden oldu. Aslında Nokia telefon sektörünün lideri ama bu liderliği ona getiren akıllı telefonlar değil alt ve orta sınıf normal telefonlar, dolayısıyla zaman akıllı telefon zamanı olunca bunun çok önemi kalmıyor.

Microsoft ise akıllı telefonlar için işletim sistemleri arasında IOS ve Android’in çok ama çok gerisinde kaldı, pazar payını bir türlü tek hanelerden yukarı çıkaramadı. Hatta bir çok kişi Microsoft’un akıllı telefonlar için işletim sistemi yaptığından bile haberdar değildir.

Fakat şimdi ikisininde bu kötü gidişe dur demek için bir şanları var; En iyi akıllı telefon olması muhtemel Microsoft destekli windows 7 işletim sistemli Nokia Lumia 900. AT&T tarafından Amerika’da 2 yıllık kontrat ile birlikte 99 usd’den satılan Nokia Lumia 900 fiyatı ve özellikleri ile Samsung Galaxy S 3 ve Iphone 4S için çok ciddi rakip olma yolunda.

Nokia Lumia 900 ne zaman Türkiye’de çıkacak derseniz biz hala Nokia Lumia 800 için beklemedeyiz, gerisini siz hesap edin.

Nokia Lumia 900 en iyi akıllı telefon olabilecek mi? Noki eğer Symbian’dan kalma ününün negatif etkisini kırabilirse Samsung Galaxy S 3 ve Iphone 4S’i zirvede yalnız bırakmayacaktır.

Nokia Lumia 900’ün Özellikleri

[table “23” not found /]

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.