WordPress İçin Hosting Tavsiyesi – Bluehost

WordPress kullananalar için en önemli önemli faktörlerden biri de hosting firması seçimidir. WordPress dünya üzerinde en çok tercih edilen blog platformu olduğu gibi artık kişisel ve şirket web siteleri yapmak, dating, online alışveriş gibi farklı konseptte siteler yapmak, video ve fotoğraf paylaşım siteleri hazırlamak ve hatta hatta adult siteler yapmak bile mümkün.

Eğer sizde kendinize özel bir web sitesi ve blog oluşturmak istiyorsanız tek yapmanız gereken self-hosted WordPress dünyasına adım atmak. Self hosted WordPress nedir diye soranlara ise kısaca şöyle açıklayalım; Alan adınızı ve hosting firmanızı kendiniz sağlıyorsunuz. Ondan sonrası ise artık çok kolay.

Peki alan adı ve WordPress için hosting firması için en iyi alternatifler neler. Bugün size tavsiye edeceğim firma Bluehost. Eğer WordPress kullanacak iseniz Bluehost kesinlikle öncelik vereceğiniz firmalardan biri olmalı, zaten WordPress tarafından tavsiye edilen 2-3 firmadan biri.

WordPress için neden Bluehost?

Herşeyden önce aylık 3,95 dolardan başlayan fiyatlar ile oldukça ucuz. Üstelik tek bir hosting hesabınızda istediğiniz kadar websitesi host edebilirsiniz. Diğer bir avantajı Simple Script denen olay, Simple Script kullanarak tek bir tıklama ile otomatik WordPress kurulumu yapabilirsiniz. Eğer Türkçe WordPress kuracaksanız FTP ile kurmanız gerekecek çünkü otomatik kurulum sadece İngilizce versiyon için geçerli

Bluehost ve diğer avantajları;

  • Daha öncede dediğim gibi sınırsız alan adı host edebilirsiniz.
  • 1 adet alan adı ücretsiz
  • Sınırsız disk alanı
  • Sınırsız trafik
  • Sınırsız data transferi
  • Sınırsız e-mail adresi

Diğer taraftan Facebook ve Adwords kuponları da mevcut ama maalesef sadece Amerika’da yerleşik kullanıcılar için. Eğer Amerika’da ikamet ediyor veya bir tanıdığınız üzerinden alırsanız o zaman Facebook ve Adwords reklam kuponlarını da kullanabilirsiniz.

 

BLUEHOST KAMPANYASINDAN FAYDALAN

 

1 Yorum

  1. Geri bildirim: Wordpress için Hosting Seçimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.