WordPress İçin En İyi Güvenlik Eklentisi

WordPress kullananlar değil ama kullanmayanlar arasında WordPress için en çok yapılan eleştirilerin başında güvenlik açıkları geliyor. Çünkü ana WordPress yazılımında herhangi bir güvenlik açığı olmasa bile yüklediğiniz her temada ve eklentide bir güvenlik açığının olması ihtimal dahilinde diye düşünülüyor. Açıkçası ben ben 3 senede herhangi bir güvenlik sorunu yaşamadım fakat yine de tedbir almakta fayda var diye düşünüyorum.

WordPress üzerinde yapacağınız çoğu ek düzenlemede olduğu gibi güvenlik içinde bir eklenti mevcut; Wp Better Security. Bu eklenti kesinlikle WordPress için en iyi güvenlik eklentisi.

Özellikle sizi eklenti ve güncelleme kaynaklı güvenlik açıklarından koruduğu gibi, sıradan bir WordPress sitesinin en çok saldırı aldığı noktalar olan giriş ve admin sayfalarınızın da açıklarını kapatıyor. iThemes firmasından Chris Wiegman tarafından geliştirilen eklenti şu ana kadar 1,5 milyon defa indirilmiş ve 5 üzerinden 4,8 puanla en yüksek kullanıcı rating oranına sahip eklentilerin başında geliyor. Tabi doğal olarak da en çok tercih edilen ve yüklenen güvenlik eklentisi durumunda.

Wp Better Security WordPress güvenlik eklentisinin en iyi taraflarından biri de Türkçe desteği olması. Yani Tükçe WordPress güvenlik eklentisi arayanlar için tam olarak istedikleri şey Wp Better Security.

Eklentiyi indirmek için http://wordpress.org/plugins/better-wp-security/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.