WordPress İçin Hosting-Dreamhost

Kendinize WordPress üzerinden web sitesi veya blog yapmak istiyorsanız ve henüz bir hosting firması bulamadıysanız Dreamhost alternatiflerinizden biri olabilir.  Dreamhost self-hosted WordPress kullanacaklar için Worddpress’in kendisi tarafındanda tavsiye edilen firmalardan biridir aynı zamanda. Yani kısaca WordPress için Hosting arıyorsanız Dreamhost kesinlikle listenizin başlarında olmalıdır. Özelliklede otomatik WordPress kurulumu olması birden fazla site veya blog yapacak olanlar için oldukça kullanışlı.

Dreamhost’un diğer hostinglerden farklarından bir tanesi ise size 1 tane ücretsiz domain vermesi. Hosting aldığınız zaman seçeceğiniz bir domaini ücretsiz alabilirsiniz. Dreamhost’ta herhangi bir domain sınırlaması yok, yani istediğiniz kadar domaini host edebilirsiniz. Ayrıca disk alanı, aylık trafik ve e-mail hesabıda sınırsız.

Fiyat kısmına gelince ilk bakışta diğer hostinglere göre biraz pahalı gibi gözüksede içinde 1 adet bedava domain ekledikten sonra şunlarıda unutmamak gerekir; domain privacy yani kimlik bilgisi saklama normalde diğer hostinglerde ücretli. Bununla beraber sizin en çok işinize yarayacak özelliklerden biride 50 GB back up yani yedekleme alanı. Yedekleme alanı daha ucuz hosting firmalarının çoğunda ücrete dahil değil. Son olarak spam filtrelemede bu fiyatın içine dahil. Yani bir ücretsiz alan adı, 50 gb yedekleme alanı, kimlik saklama ve spam filtrelemeyide hesaba katarsanız fiyat aslında çok ama çok uygun.

Şunu unutmayınki Dreamhost bir hosting firması kesinlikle reseller değil. Bu yüzden size isterseniz iki hafta ücretsiz hosting sağlıyor. Ayrıca satın alsanız bile eğer memnun kalmaz iseniz 97 gün içinde para iadesi isteyebilirsiniz ve bu bir hosting firmasının sağladığı en uzun garanti süresi.

Aşağıda size lazım olabilecek bazı özellikleri mevcut ama bununla birlikte sitemiz teknolojionline’ın size sağlayacağı ekstradan bir domain daha alma şansına sahip olabilirsiniz. Yani Dreamhost kullanmaya karar verirseniz ve ödemeden önce promo code kısımına TEKNO1 yazarsanız ekstradan bir alan adı yani toplamda 2 alan adına sahip olacaksınız.

Kısaca bir hesap yaparsak normalde aylık 8,95 usd üzerinden yıllık 108 usd ödeyeceksiniz ama ortalama fiyatlardan konuşursak domain privacy için 10 usd, 2 adet domain için 10×2=20 usd ,  ve 10 usd 50 gb back up alanı için ve spam filtreleme için 10 usd düşersek size fiyatı yıllık 58 usd aylık 4,90 usd civarına gelecek. Hesabını siz yapın.

www.dreamhost.com

Host edilebilen domain sayısı Sınırsız
Disk alanı Sınırsız
Aylık Trafik Sınırsız
FTP kullanıcı sayısı Sınırsız
Açılabilen e-mail hesabı Sınırsız
SQL Database Sınırsız
Sistem Linux
Ücretsiz Domain 1 tane
Üye Kimlik Saklama (domain privacy) Ücretsiz
Bağlantı Verimliliği %100
Aylık ücret 8,95 usd

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.