WordPress için Hosting Seçimi

Güncelleme; Hem alan adları hem de hosting tarafında son zamanlarda çok fazla mağduriyet yarattılar. Benimde maalesef site, alan adı ve müşteri kaybım oldu Hostgator yüzünden. Bence bu aralar uzak durun ve Bluehost’dan şaşmayın. Ayrıca şu makalelere bir göz atın isterseniz.

https://www.teknolojionline.net/2012/12/31/wordpress-icin-dogru-hosting-tavsiyesi-bluehost/

https://www.teknolojionline.net/2013/07/07/bluehost/

https://www.teknolojionline.net/2011/06/12/wordpress-icin-en-iyi-hosting-firmalari/

Web sitesi veya blog kurmanın en kolay yolu olan WordPress’i eğer self hosted yani kendinize ait domain yerel tabirimizle kendinize ait alan adı ile kullanmak istiyorsanız (örneğin www.teknolojionline.net) ilk yapmanız gereken bir alan adı bulmak ve ardından bu alan adınızı bir yerde host ettirmektir. Alan adı almak için en bilinen site dünya çapında www.godaddy.com fakat unutmayınki hosting sağlayan firmaların tamamına yakını zaten alan adlarınıda satmaktadır. Eğer alan adı ve hostingi farklı firmalardan alırsanız alan adını hosting firmasında host etmek için server isimlerini değiştirmeniz gerekmekte, dolayısıyla eğer biraz acemi iseniz 1-2 dolar yüzünden çile çekmemeniz için alan adını, uygun bulduğunuz hosting firmasından almanız sizin yararınıza olacaktır. Gelelim wordpress için hosting seçimine.

Diyelimki alan adınız var ve sadece hostinge ihtiyacınız bulunuyor, sitenizide WordPress üzerinde kurmaya karar verdiniz. Bu durumda sizin için en uygun olan hosting firmaları otomatik WordPress kurulumu olan firmalardan birini seçmek olacaktır. Bugün size tavsiye edeceğimiz firmalardan biride size bu konuda büyük kolaylık sağlayacak olan Hostgator.

Eğer kafanızda internet siteniz veya bloğunuz için belirli bir planınız var ise WordPress için hosting seçimi işin en kolay kısmı. Öncelikle dediğimiz gibi otomatik wordpress kurulumunun olması size büyük avantaj, ardından kaç tane domain host etmek istiyorsunuz ona karar vermeniz lazım, tek domain veya sınırsız domain hosting fiyatları birbirlerinden biraz farklı. Ardından sınırsız disk alanı ve sınırsız aylık trafik ileride hitiniz arttığı zaman sıkıntı duymanızı engelleyecektir.

Gelelim Hostgator’un sağladıklarına; firmanın 3 farklı paketi var, tüm detayları ve fiyatları aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz, tablonun altında verilen indirim kuponlarını unutmayın sakın.

HOSTING TİPİ/ÜRÜNLER

Hatchling (başlangıç)

Baby (kişisel)

Business (kurumsal)

Host edilebilen domain sayısı

1

Limitsiz

Limtisiz

Disk Alanı

Sınırsız

Sınırsız

Sınırsız

Aylık Trafik

Sınırsız

Sınırsız

Sınırsız

Bağlantı verimliliği

%99,9

%99,9

%99,9

SQL Database

Sınırsız

Sınırsız

Sınırsız

PHP5

Var

Var

VAR

E-mail

Sınırsız

Sınırsız

Sınırsız

WordPress Hosting

Otomatik

Otomatik

Otomatik

Para İadesi

Var

Var

Var

Dedicated IP

Yok

Yok

Var

SSL

Yok

Yok

Var

FİYATLAR

 

 

 

Aylık paket

7,16 usd

7,96 usd

11,96 usd

6 Aylık paket(aylık fiyat)

7,16 usd

7,96 usd

11,96 usd

1 yıllık paket(aylık fiyat)

5,56 usd

7,96 usd

11,96 usd

2 yıllık paket(aylık fiyat)

4,76 usd

7,16 usd

11,16 usd

3 yıllık paket(aylık fiyat)

3,96 usd

6,36 usd

10,36 usd

İNDİRİMDEN FAYDALANMAYI UNUTMAYIN

Hostgator’dan hosting satın alırsanız Order Now butonuna bastıktan sonra sizi aşağıdaki görüntüsü bulunan sayfaya yönlendiriyor ve gelen otomatik kupon kodu ile beraber %20 indirim alıyorsunuz yukarıdaki fiyatlar üzerinden. Fakat eğer gelen otomatik hostgator indirim kuponu kodunu teknolojionline1 olarak değiştirirseniz indirim oranınız %25 olacak.

Son bir uyarı; eğer aylık almak istiyorsanız deneme amaçlı kupon kodunu teknolojionline olarak değiştirirseniz 9,95 usd indirim alacaksınız bu da sizin için bir aylık bedava kullanım, yani bir ay bedava ücretsiz hosting demek. WordPress için en iyi hosting firmlarından biri hiç şüphesiz Hostgator.

Bir göz atmak isterseniz sitenin adresi hostgator.com

1 Yorum

  1. Geri bildirim: Wordpress icin en iyi hosting firmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.