WordPress Sayfa Bulunamıyor Hatası

Eğer self hosted wordpress kullanıyorsanız muhtemelen yaşadığınız en büyük problemlerden biri oluşturduğunuz etiketler google’da çıktığı halde veya etiketlerde düzeltme veya silme yaptığınız için ilgili sayfaya ulaşılamıyor olmasıdır. Diğer bir can sıkıcı problem ise google arama yapanların yazım hataları sebebi ile siteniz yine google arama sonuçlarında çıktığı halde kullanıcının ilgili sayfaya ulaşamaması ve 404-sayfa bulunamıyor hatası almasıdır.

Bu iki problemi basit iki plugin ile aşmak  çok kolay;

  • 404-to-start

Bu plugin arama motorlarında çıksanız bile ulaşılamayan sayfanız yerine ilgili linki direk olarak sizin ana sayfanıza yönlendiriyor. Belki istediğiniz sayfaya değil ama ana sayfaya yönlendirilen kullanıcı en azından site içerisinde kalarak belkide farklı içeriklerede ulaşabiliyor.

İncelemek için; https://wordpress.org/plugins/404-to-start/

  • Permalink finder plugin

Bu plugin ile ise sayfa linklerinizde bir bozukluk olsa bile sayfa bulnamıyor mesajı yerine direk olarak kullanıcıyı en yakın içeriğe yönlendiriyor. Bu sayede arama motorlarında veya etiketlerde olan yazım hataları sizi etkilemeyecek ve kullanıcı ilgili sayfaya yönlendirilecek.

İncelemek için; https://wordpress.org/plugins/permalink-finder/

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.